Penta Masarykovo nadrazi Pohled z ulice Na Florenci

Tekutá brána do centra Prahy

Zatímco se dívám z okna osmého patra přímo na pulzující Masarykovo nádraží zalité zlatavým odpoledním sluncem a představuji si, jak bude vypadat zhruba za pět let, přichází svižným krokem Petr Palička, jeden z klíčových lidí Společnosti Penta, a já mám příležitost dozvědět se něco víc o tom, jak se brzy začne měnit ráz centra Prahy.

V dámském budoáru

Tvorbu architektky a designérky Heleny Dařbujánové sleduji už od té doby, co před šesti lety představila na Designbloku gaučík Momo a stala se objevem roku. Po sérii nábytku do dámského budoáru letos dopřála mužům Oto(wo)man.

lecivy-jil

Léčivý jíl

V tomto vydání jsme se zaměřili na zdravé dárky. A proto se do našeho hledáčku dostal 
i unikátní přírodní produkt – zelený jíl. Že ho ještě neznáte? V prostředí příjemně voňavé prodejny Cosmetica Natura v Praze na Břevnově jsme se ptali majitelek Jindřišky Janovské a Mileny Rothbauerové, čím je kosmetika ze zeleného jílu učarovala?

sklizeno

Čerstvě Sklizeno

S Martinem Ducháčkem a Petrem Borkovcem jsme se setkali v nové prodejně Sklizeno na Chodově a bylo mi jasné, že spojení těchto dvou jmen nejspíš přinese něco nového na český trh s kvalitními potravinami.

daphne-bubenec-3

Bydlete s Daphne v Bubenči

Daphne žije svůj život jako pohyblivý svátek, a tak ani uprostřed zurčící Prahy neztrácí spojení se všemi živly, ze kterých pochází její radost. Vlasy jí češe vítr, ruce hladí kůru starých stromů, bosé nohy vítají ráno v trávě. Daphne si našla domov v jednom kouzelném domě na jednom kouzelném místě. Chtěli byste být jejími sousedy?

Stavíme metropole pro včely?

„Nic není v historii života stabilnější než změna,“ řekl před sto padesáti lety Charles Darwin. Nevím, zda si tento vizionář uměl představit, jak se jednou budou zvířata cítit doma ve městech, vodní svět bude plavat v obrovských akváriích a lidé budou žít ve vysokých mrakodrapech. Děsivé tempo dnes určuje rytmus našeho života. Zvykli jsme si, že vše se rychle mění: nová práce, noví přátelé, nová rodina i nové místo k bydlení.