Výroba domácího tuhého deodorantu

Přírodních produktů je na trhu celá škála, ale pokud chcete mít jejich složení opravdu pod kontrolou, a navíc se vyhnout zbytečným obalům, zkuste s námi domácí výrobu kosmetiky. Postupně si tak můžete vyzkoušet přírodní bio produkty, a to za pár korun. Pokud Vás láká výroba vlastní kosmetiky, je tuhý deodorant ten pravý začátečnický recept. Nemusíte se bát se do toho pustit, suroviny seženete jednoduše a hotovo máte za 5 minut.

Kakaové máslo tuhne při vyšších teplotách, proto je výsledný deodorant nejen jemný pro pokožku, ale také praktický pro skladování. Nejlepší je uchovat jej při pokojové teplotě, ale vydrží tuhý i ve 30stupňových vedrech. Deodorant můžete sebou nosit v uzavíratelné krabičce. Jeho trvanlivost je stejná jako nejnižší trvanlivost použitých surovin. Při manipulaci je příjemný na dotek a nešpiní. Nanášejte jej přímo na kůži. Při nákupu surovin dbejte na kvalitu. Nezapomeňte, že Vaše pokožka vstřebává všechno, co jí nabídnete.

Výběr éterických olejů si promyslete podle svého vkusu a svých potřeb. Doporučit můžeme rozmarýnový a levandulový esenciální olej, které současně pokožku regenerují, a navíc odpuzují hmyz. Vůně máty bude mít osvěžující a chladivý efekt, růže vás spíše jemně podpoří a uklidní, citrusy zase povzbudí.

Včelí vosk je třeba nakupovat v kvalitě pro kosmetiku, od ověřeného zdroje. Ne každý včelí vosk se pro výrobu kosmetiky hodí, protože včelaři často používají různé chemické přípravky. Pokud chcete koupit vosk od svého včelaře, ptejte se na výrobní postup. Nejlépe je vybrat si včelí vosk u ověřeného prodejce kosmetických surovin. Tento nákup se Vám vyplatí a rozhodně jej nebudete používat naposledy. Kukuřičný škrob je velice jemný, nealergizující, snižuje pocit mastnoty a zvyšuje viskozitu deodorantu. Není vhodné ho nahrazovat jiným škrobem.

Fotorecept:

Ingredience:

 25 g kakaového másla,

10 g včelího vosku,

10 g mandlového oleje,

15 g kukuřičného škrobu,

15 g jedlé sody,

20 kapek éterických olejů jako rozmarýn nebo levandule,

silikonovou formičku,

dva do sebe padnoucí kastrůlky

Postup:

1/ KAKAOVÉ MÁSLO, včelí vosk a mandlový olej pomalu ohřejte v kastrolku nad vodní lázní.

2/ PO ROZPUŠTĚNÍ kastrůlek odstavte a vmíchejte kukuřičný škrob a jedlou sodu.

3/ ROZMÍCHEJTE do hladka a přidejte éterické oleje. Pracujte svižně, protože hmota rychle tuhne.

4/ PŘELIJTE vše do formičky na muffiny a nechte ztuhnout.

5/ VYKLOPÍME z formičky. Deodorant skladujte v uzavíratelné krabičce.

Připravila Jana Wostrá

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.