Kořen pampelišky nahradí kávu a pomůže i při očistě organismu

Ty nejcennější bylinky nám většinou rostou hned na dosah, což v případě pampelišky, ze které lze k léčebným účelům využít úplně celou rostlinu, platí dvojnásob. Nejvíce léčivých látek ovšem obsahuje kořen, který se sbírá nejlépe koncem podzimu nebo na jaře ještě před rozkvětem. Připravíte si z něj zdravé léčivé čaje a pokud rádi zkoušíte nové chutě a chcete se vyhnout tradiční kávě, tak také přírodní náhražku tohoto nápoje.

Náhražku kávy lze vyrobit z různých surovin, kořeny pampelišek ovšem seženete na každé louce.

Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale) roste od nížin až po horské oblasti ideálně v hluboké a živné půdě, což samozřejmě neznamená, že ji nenajdete podél cest i na skládkách nebo dokonce v chudší půdě. Silné rostliny s kvalitními kořeny ovšem najdete především na hnojené půdě. Pokud se rozhodnete, že pampelišku zařadíte do svého jídelníčku nebo že si z ní připravíte léčivý nálev, určitě se na její sběr vydejte jen na čisté louky nebo pastviny, kde je jisté, že nedochází ke kontaminaci postřiky nebo syntetickými hnojivy. Rostlina se dá hlavně na jaře zužitkovat opravdu úplně celá. Květy lze zdobit sladké moučníky, připravit z nich náhražku květového medu nebo z nich vyrobte skvělý narozeninový sorbet. Díky tomu, že mladé lístky mají svěží chuť bez náznaku hořké pachuti, která je typická pro starší listy, dají se použít do jarního bylinkového salátu s kozím sýrem. Kromě pampeliškových listů se tu mohou potkat květy a listy sedmikrásky, prvosenky nebo mladé a ještě lesklé lístky bršlice kozí nohy, která roste na zahradách jako obtížný plevel. Největší koncentraci léčivých látek ale i tak najdete v dlouhých kořenech, které z půdy vyndáte nejlépe rýčem.

Kořeny sbírejte pouze v čistém neznečistěném prostředí.

Zásobním cukrem je inulin, jinak je bohatý na hořčiny a třísloviny

Kořen se používá především do bylinkových směsí určených na očistu a odvodnění organismu, ale je účinný také při léčbě trávicího ústrojí. Zvyšuje tvorbu a vylučování žluči a lze ho používat při poruchách trávení i při zácpě. Na pampelišku si ale vzpomeňte i tehdy, když vás trápí zánět močových cest nebo ledvinové či močové kameny. Působí ovšem také jako přírodní antibiotikum a díky tomu, že mobilizuje činnost různých vnitřních žláz, tak celkově posiluje organismus. Dále také snižuje krevní tlak, posiluje krevní oběh a tím celkově zlepšuje činnost srdce. Ačkoliv je tato bylinka téměř všudypřítomná a každý ji považuje za plevel, určitě si zaslouží větší pozornost. Všeobecně ji řadíme mezi bezpečné přírodní léky, které je ale nutné užívat jen krátkodobě a v menších dávkách, ideálně pak v kombinaci s dalšími bylinkami s obdobnou účinností. Je třeba také počítat s tím, že má kořen po usušení mírně nahořklou chuť, což bývá typické pro mnohé bylinky vhodné pro léčbu obtíží spojených s trávením.

Zpracování kořene

Na sběr si vezměte nejlépe rýč, díky kterému vyndáte kořen i z větší hloubky. Poté ho umyjte studenou vodou, odřízněte z něj nať a nechte oschnout. Následně nakrájejte na tenké plátky. Sušení kořenu není tak úplně snadné, nejlépe proběhne například v sušičce na ovoce. Nejrychleji se vysuší tenké kořínky, které budete muset ze sušičky vyndat mnohem dříve než plátky ze silných kořenů. Uchovávejte ideálně v patentové sklenici a každý rok si udělejte novou zásobu.

Ke zpracování se hodí hlavně středně silné kořeny.

Pampelišková káva s chutí karamelu

Náhražky pravé kávy nejsou určitě ničím novým, jistě jste se setkali s žaludovkou nebo špaldovkou, ale pokud vám na zahradě roste i pampeliška, neváhejte a vyzkoušejte kávu z jejích kořenů. Ty jednoduše vyrýpněte, umyjte, nechte oschnout a poté nakrájejte na plátky stejně jako při klasickém sušení. Vyložte plech pečicím papírem a na něj rozložte v tenké vrstvě plátky, které pečte při 180 °C. Během chvilky ucítíte příjemnou karamelovou vůni, která prozrazuje, že bude pražení tenkých kořenů již u konce. Pražení budete muset celou dobu hlídat a pekáč na několikrát z trouby vyndávat, abyste vyndali již upečené tenké kořeny. Těm se silnějším průměrem budete muset dát několik minut navíc. Kořeny musí být perfektně usušené, aby se daly rozdrtit v hmoždíři na mouku. Kořeny lze samozřejmě sušit i celé, což je vhodné hlavně u těch slabších, zatímco silné raději pokrájejte, aby se rovnoměrně upražily. Na jeden šálek pak stačí vrchovatá čajová lžička rozemleté hmoty, kterou přelijete horkou vodou. „Mouku“ lze ovšem i přelít přes papírový filtr, abyste odstranili obtěžující kousky upražených kořínků, kterých se v nápoji jinak nezbavíte a budou vás obtěžovat při pití.

Kořínky očistěte a upečte v troubě.

K rozdrcení upečených kořenů poslouží hmoždíř.

Kořen v bylinných čajích

Na přípravu bylinného nálevu budete potřebovat 3 polévkové lžíce sušených bylinek na 1,5 l vody. Z kořene pampelišky se léčivé látky louhují nejlépe varem, ale bude stačit i přelití horkou vodou. Ačkoliv většina bylinek bývá pro běžného člověka zcela bezpečná, pokud užíváte léky nebo máte specifické zdravotní problémy, konzultujte užití bylinek se svým lékařem.

Detoxikační bylinková bomba

Na detox není nikdy pozdě, a budete ho potřebovat na podzim i během zimy. Léčivou kúru užívejte v množství jednoho šálku třikrát denně po dobu čtyř až šesti týdnů.

  • 6 polévkových lžic sušeného listu ostružiníku lesního
  • 4 polévkové lžíce sušeného listu smetanky lékařské
  • 4 polévkové lžíce sušené natě dobromysle obecné
  • 2 polévkové lžíce sušeného listu břízy
  • 2 polévkové lžíce sušeného listu jitrocele kopinatého

Kořen se hodí do různých bylinkových směsí.

Čisticí směs pro nový jarní start

Pampeliškový kořen se výborně hodí do čisticích směsí, které z těla vyplaví škodlivé látky a zbaví ho otoků. Ideální dobou pro očistnou kúru je předjaří nebo jaro, ale můžete si ji udělat třeba i v létě nebo na podzim. Kůra by měla trvat alespoň týden, přičemž je vhodné za den vypít přibližně dva šálky nálevu. Během dne ovšem pijte dostatečné množství neperlivé neochucené vody, abyste doplnili dostatek tekutin.

  • 1 polévková lžíce kořenu smetanky lékařské
  • 1 polévková lžíce sušeného listu kopřivy dvoudomé
  • 1 polévková lžíce sušených nebo čerstvých květů sedmikrásky chudobky
  • 1 polévková lžíce sušených listů jitrocele kopinatého

Připravila Lucie Peukertová

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram

Instagram did not return a 200.

Sledujte nás!

Copyright © 2017 Ayurvedic Breakfast Všechna práva vyhrazena

Tyto internetové stránky používají soubory cookies. Cookies můžete zakázat v nastavení vašeho prohlížeče. Více informací.
Správce webu Jakub Mašek - Clocan

Napište nám e-mail na ayurvedicbreakfast@novinynanovinky.cz
Black Swan Media, Na Poříčí 25, 110 00 Praha 1

Zdravé články do e-mailu?

Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti PLANKVADRAT, s.r.o.

Formulář byl odeslán, děkujeme.