21. září budeme offline

den-offline

Komunikační technologie jsou zkrátka denním společníkem nás všech. Už dávno si ale nikdo z nás nemyslí, že jejich dopad je čistě pozitivní a většina z nás jistě nevnímá prostředí sociálních sítí jako náhradu za komunikaci tváří v tvář. Někdy si ale neuvědomujeme, kolik času a energie tyto technologie spotřebovávají, to nám většinou dojde až v momentě, kdy je z nějakého důvodu delší dobu nepoužíváme. A přesně na to poukazuje společnost Flowee se svým offlinovým svátkem.

Na sociálních sítích na něj můžete narazit s hashtagem #denoffline, který sdílí například Iva Podzimková, Matěj Ruppert nebo Tata Bojs, v ulicích Prahy a v metru jste možná zachytili hesla jako „Člověče, odpoj se!“ nebo „Make love, not posts“. To vše směřuje k letošnímu druhému ročníku celorepublikového internetového detoxu, který proběhne už 21. září.

Zkuste to s řadou českých influencerů i vy! Aspoň na jeden den se úplně odpojte, zpomalte a nesdílejte každý svůj krok na sítích. I e-maily počkají, je to přece sobota. Dopřejte si 24 hodin bez upozornění, zpráv, připomínek, liků a komentářů. Možná budete překvapeni, jak dobře se potom budete cítit a příští den offline si už naordinujete sami.

bud-in-bud-off-flowee
den-offline-flowee
flowee-den-offline
den-offline-akce

www.flowee.cz/denoffline/2019

13. 9. 2019