Benjamin

Pouhý rok na kulinární scéně stačil pražské restauraci Benjamin, aby se – ač zatím bez hvězdy – zapsala do michelinského průvodce. Zážitkový koncept pro pouhých deset lidí stojí na lokálnosti, sezonnosti, kvalitních surovinách, ale také na dokonalém technologickém postupu.

Exkluzivita ve smyslu limitovaného počtu hostů, otevírací doby a přesně daných časů přitahuje každého foodlovera jako včelu na med. Navíc když je podnik ověnčen zápisem v prestižním výběru nejlepších restaurací světa. Benjamin dostal status The Michelin Plate, což je doporučení hodnotících komisařů a také ve většině případů do budoucna předzvěst dalšího postupu na škále michelinských ocenění.

Tým se navíc na podzim rozrostl o rodáka z anglického Bristolu Gavina Lewise, který má četné zkušenosti z exkluzivních restaurací v Anglii i v Norsku. Po boku šéfkuchaře Radka Jakubce a executive chefa a majitele v jednom Štěpána Návrata vytváří před zraky hostů pokrmy vycházející ze starých českých regionálních receptů oblečených v moderním a netradičním kabátku. Prostoru, kde se vše odehrává, dominuje zakulacený stůl ve tvaru podkovy určený pouze pro deset lidí. Atraktivní degustační menu spárované s víny si lze užít od středy do soboty ve dvou večerních cyklech. Začíná se welcome drinkem z jalovce, který následují tři degustační snacky a tři větší pokrmy.

Unikátní servis, smyslný prostor, nové kontakty navázané během večera, možnost samostatné rezervace celé restaurace, intimita, food styling, a hlavně mistrně technicky připravené pokrmy stojí rozhodně za návštěvu. Nejen proto, že to tvrdí michelinští komisaři. Více na benjamin14.cz .

13. 2. 2020