Berlínská Generace Y — 1+1? 1+2? Single vítězí

generace-y-berlin-vztahy-par-mladi-lide

Tento článek je 4. částí, navazuje na úvod Berlínská Generace Y, Coworking Places, Bydlení budoucnostiVýroba zdravých potravin.

Dnes to samé ve stejném věku zvládá jen necelých 15 % mladých. A na tom se zřejmě dlouho nic nezmění. Obzvláště v Berlíně, který už po desetiletí notoricky platí jako hlavní město singles. One night stand ANO, pevný vztah NE. Je někdy až groteskní pozorovat dnešní vztahovou nejistotu a nevoli vázat se. Všechno je nezávazné, spontaneita je to kouzelné slůvko – čekat až do posledního dechu na další příležitost. Vždyť třeba hned zítra se může objevit někdo, kdo ke mně pasuje lépe. Nebo lépe vypadá. Nebo je prostě více cool. A když si přece jen spolu vymění telefonní čísla, horor teprve začíná. Večery už tak jsou vyplněné lákavými nabídkami s přáteli. Stojí vůbec za to strávit čas s někým jen s nadějí, že může být ta/ten pravý? Jakou cenu má tak lehkomyslně ztratit jeden celý večer?

A možná ani nebude celý… Jednodušší je nechat si všechny dveře otevřené, vždyť Berlín nabízí tolik možností a svobod všeho druhu.

Club Berghain je nejslavnější, ale není jediný. Berlínské noční kluby uspokojí i tu „nejnáročnější“ klientelu. Vyzkoušet salon Wilde Renate je spíš zážitek pro začátečníky; na party House of Red Doors chodí totiž převážně heterosexuálové. S náhodným sexy setkáním bez závazků vyžijí mladí muži víc než dobře, ženy ale touží přitulit se. Nikdy nebyla tmavá cifra ženských vztahů tak vysoká jako nyní. A jak ukazují výsledky výzkumu trhu pro berlínskou startupovou firmu Amorelie, která nabízí erotické lifestylové produkty, z tří tisíc dotázaných má polovina žen doma sexuální hračky, u mužů to není ani třetina.

Pokračování a zároveň poslední část o Generaci Y — A zítra? zase za týden, v neděli 10. 2.

Text Danuše Siering

1. 2. 2019