„Hledám na celý život dívku dobrého vychování, jejíž tvář není poznamenána neštovicemi“ — Seznamky Praha/Berlin

Fisch-Sucht-Fahrrad-seznamka-praha-berlin

Hledané dívce měla postačit pouze jedna služka, měla být dobrou hospodyní, přiměřeně důstojnou svého stavu a netoužit příliš po módě a společnosti. Dnes je výběr možnosti seznámení sice mnohem větší, ale to neznamená, že najít toho pravého či pravou je snadnější. Víte, jak se srdce rozbouchá, když se vydáte třeba na single party? Nebo se chystáte, ale ještě stále si netroufáte? Připravili jsme pro vás vybrané možnosti seznámení v Praze a Berlíně. Kdo ví, kde najdete tu správnou spřizněnou duši? Třeba právě tam.

I když Berlín je známý po celém světě pro svůj noční život, zdá se, že mnoho párty v klubech, barech a diskotékách nenabídne více než jen flirtování — počet single domácností v Berlíně stále roste, dnes dosahuje hranici 54 %.  Počet osamělých srdcí stále stoupá a online dating nemusí být vždy tou nejsprávnější variantou.

Fisch Sucht Fahrrad

K nejznámějším Singleparty v Berlíně patří Fisch sucht Fahrrad, volně přeloženo Ryba hledá kolo. Žádnou logiku za tímto názvem nehledejte, ale zábavnou párty tu najdete určitě. FsF existuje již 20 let a je dnes největší párty pro nezadané; průměrně na každou akci přichází okolo 800 lidí! Koná se jednou měsíčně vždy v pátek od 21 hodin ve Frannz Kulturbrauerei. Program večírku zahrnuje speed dating, taneční kurzy a samozřejmě zábavu na třech tanečních podlažích — od současných hitů až po rockové hity 80. a 90. let.
Více informací a termíny www.fischsuchtfahrrad.berlin

Fisch-Sucht-Fahrrad-seznamka-praha-berlin-2

Date Tailor

Start-upy se nevyhnuly ani seznamkám. S romantikou na míru přicházi nový app Date Tailor z hlavního města singles. „Chceme propojit osamělá srdce pomocí zlepšeni kvality při organizaci setkání“, říká zakladatel Jan Jaschke. Proto nabízejí listinu míst, kde je vhodné domluvit si první či následující setkání. K nejžádanějším patří berlínské Rooftop bary, ale také klasická partie minigolfu nebo setkání při západu slunce. Domluvu místa a času už musí ale zájemci udělat sami. „Dáváme ale také tipy, které dny se obzvlášť hodí pro setkání, někdy je rozhodující i hodina. Důležité je, že doporučená místa musí ležet blízko sebe, aby se zbytečně neztrácel čas dlouhým cestováním,“ dodává Jan. Na míru ušitý plán setkání stojí od 4,99 —12,99 Euro.
Více informací www.datetailor.de

date-tailor-seznamka-praha-berlin

Chcete se úspěšně seznámit v Praze?

Singles in Prague

Seznamka Singles in Prague jsou seznamovací večírky pro nezadané, kterým je více jak 30 a více jak 45 let. Tyto akce se konají téměř každý měsíc a chodí na ně průměrně 100–130 lidí. Úspěšnost nalezení partnera je kolem 25 %. Místa večírků se obměňují (hotely, galerie, loď na Vltavě) a podle nich se mění i program. Pro velký zájem klientů nabízí Singles in Prague také službu pro náročnější klientelu – seznámení na míru. Tato služba je určena pro úspěšné a vyzrálé lidi, kteří raději vsadí na potenciální předvýběr partnerů/partnerek. Tato VIP služba je nabízena ve 3 jazycích – česky, německy a anglicky. Zakladatelka ing. Klára LeCornu byla za tento 4 roky fungující projekt nominována na Ženu roku 2019.
Více info: www.singlesinprague.cz

singles-in-prague-seznamka-praha
singles-in-prague-seznamka-praha-2

Single tour

Tato cestovní kancelář organizuje pobyty pro nezadané a dovolené pro jednotlivce každého věku již od roku 1998. Jejich zájezdů se zúčastnilo více než 10 tisíc single! Nenucená forma pro každého, kdo je přece jen trochu ostýchavý anebo prostě nechce cestovat sám.
Info k zájezdům: www.singletour.cz

single-tour-seznamka-praha

Text Danuše Siering

18. 10. 2019