Hudba přímo domů

Berlínská hudební scéna je stejně různorodá jako Berlíňané samotní. Aby si i v dnešních dnech mohl každý užít svou oblíbenou hudbu alespoň z domova, streamují různé organizace koncerty, představení i DJ sety online. Čemu dáte přednost Vy – elektro nebo opera?

Kluby

Co udělat v době, kdy jsou všechny kluby zavřené, lidé se doma nudí a kluby krachují? Díky United we stream budou každý den velká jména berlínské klubové scény přinášet streamované DJ-Sets, představení, koncerty a živou hudbu do obývacích pokojů. Cílem kampaně je podpora organizátorů a umělců i přesto, že kluby jsou od soboty zakázané. 

Za tímto účelem byla zahájena ve spolupráci s ARTE Concert a radioeins stremingová platforma United we stream, která je zaměřená na získávání finančních prostředků, které se rozdělují ku prospěchu krachujících hudebních klubů. Nutno při této příležitosti podotknout, že se nejedná o výzvu na společné party! „Chceme do bytů a domů v Berlíně přinést dobrou hudbu a trochu klubové atmosféry a takto hudební kluby podpořit. Samozřejmě jsou vítáni posluchači i z jiných světových stran,“ vyzývají organizátoři.

Online přenosy můžete sledovat na Facebooku.

Klasika

Státní opera Staatsoper Unter den Linden začala s online vysíláním oper a koncertů. 24 hodin denně, vždy od 12 do 12 h si můžou fanoušci opery užít prvotřídní představení i v době korony. Opera zpřístupňuje až do 19. dubna videonahrávky a záznamy svých nejúspěšnějších produkcí a na programu jsou představení jako Manon Lescaut, Carmen, Labutí jezero, Tannhäuser, Medea a řada dalších. 

Více informací a celý program najdete zde.

20. 3. 2020