Káva a chléb v Alf & Bet

alfabet-kavarna-design-praha-3

U Divadla pod Palmovkou mě přepadla vůně čerstvě pečeného chleba, která neustále sílila a hned za rohem mě k tomu navíc objalo lahodné aroma pražené kávy. Kreativní koncept Alf & Bet je místem, které tepe pro všechny milovníky poctivé kávy a pekařiny.

alfabet-kavarna-design-praha-8
alfabet-kavarna-design-praha-7

Prostor bývalé dílny na výrobu knoflíků změnil svou podobu a účel. Nyní se v něm praží výběrová káva, peče chleba a jiné dobroty, ale také v mezích bistra vaří. Loftový ráz podtrhuje originalitu místa, které je díky velkým proskleným oknům a stěnám plné světla. Výborně v něm tak vynikají detaily, ať už jsou záměrné či nikoli. Například ležérně poházené pytle s kávovými zrny či moukou.

alfabet-kavarna-design-praha-9
alfabet-kavarna-design-praha-2
 alfabet-kavarna-design-praha

Otevřený prostor je divadlem, které bravurně zvládá přirozené role personálu jako herců a hostů jako publika. Koncept útočí na všechny smysly a nenápadně a elegantně se vám dostává pod kůži. Káva ve stylovém hrnku je skvěle odvedenou prací šikovných baristů a chleby jsou křupavé i na pohled. Navíc své oko můžete kromě pekařů, baristů, profesionálních degustátorů kávy a dalších osob „na pódiu“ opřít také o statické prvky, kterými jsou například stylové obrazy na stěnách.

alfabet-kavarna-design-praha-5
alfabet-kavarna-design-praha-6

Strana na ulici je otevřená a vyplněná barovými stoly, kde sedíte tak trochu venku i uvnitř zároveň. Usrkáváte filtrovanou kávu – zrovna jsem měla štěstí na moji oblíbenou Kolumbii – nebo si užíváte kávu s mlékem z farmy připravenou stylem latte art na její hladině. Ať už se rozhodnete pro snídani, polévku, rychlý oběd či jeden z kreativních sendvičů, samozřejmě z čerstvě upečeného chleba, rozhodně dostanete naservírovanou velkou porci skvělého servisu a kvalitních surovin v atraktivní formě, která se vám vkrade do mysli. Nebo minimálně na Instagram, to se zkrátka nedá nefotit. Ale pro atmosféru si přijďte osobně, tu nevyfotíte, tu musíte prožít!

alfabet-kavarna-design-praha-4

„Kulinárnímu remixu“ Alf & Bet se podařilo mistrně rozvibrovat společenskou i gastronomickou scénu nejen oblasti Palmovky a vytvořit místo, kam se chcete vracet kvůli všemu. Tak se tam uvidíme, já tam pravděpodobně opět budu psát a pít „Kolumbii“.

www.alfabet.coffee

Text Barbora Vojtová

15. 7. 2019