Kus Asie v centru Prahy

Ať už je to jóga, vonné tyčinky nebo tropické ovoce, musím říct, že nejautentičtější atmosféru mi dokáže navodit dobrá asijská restaurace. Je pro mě prostředím, které míří na emoce a hraje si s mými smysly. Nedávno jsem měla opět potřebu dostat do sebe kus Asie, tak jsem se na doporučení vydala do Café Buddha. A dobře jsem udělala.

Nenápadná z venku, v Balbínově uličce, kousek od jedné z tepen Prahy – Vinohradské třídy. Restaurace, která by mohla zmást svým názvem „café“. Ale není se čeho bát, ba právě naopak! Za konceptem stojí kreativní chef Štěpán Návrat, který si v letošním roce od michelinských komisařů „vykoledoval“ za svůj podnik Benjamin (na recenzi se můžete těšit brzy) prestižního biba (Bib Gourmand = předstupeň michelinské hvězdy). Interiér restaurace působí harmonickým dojmem a rozhodně se v něm, jako v mnohých rozsáhlých, kaskádovitých asijských restauracích, neztratíte. Jen několik stolů lahodí oku, evokuje silný focus na zákazníka s maximální možnou péčí nevtíravé a profesionální obsluhy. V okamžiku, kdy vám začne servírovat menu, máte jasno o tom, že se majitelům skutečně podařilo přenést kus Asie do centra Prahy.

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-2
cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-3MG_8042_Fotor

Jídlu nebylo co vytknout, dokonce předčilo očekávání a vinný list je vskutku také vydařený. Servírování jednotlivých chodů probíhalo v příjemném, přesto svižném tempu, jemná hudební linka sympaticky a podprahově tančila s tepem v těle, velká okna dovnitř vtahovala decentní vánek a osvětlení bylo střídmé. Tak akorát, abyste si mohli užít rozmanitost designového food stylingu a přitom hodit za hlavu nedokonalosti svého make-upu.

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace
cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-4

Léto v Café Buddha přináší dvě atraktivní specifika. Talíře ovládnou lehké summer rolls, neotřelá klasika Asie. Jemné rolky zabalí do rýžového papíru sedm různých kombinací – od krevety přes steak až po avokádo. Druhou výhodou je, že přes léto pokračuje ve Vinohradské ulici oprava pozemní komunikace, takže vás při degustaci bude rozptylovat skutečně jen přítomnost vašeho spolustolovníka. Tak si vyberte toho pravého, nebo pozvěte nás!

cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-5
cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-6
cafe-buddha-balbinova-asie-praha-restaurace-7

cafebuddha.cz

Text Barbora Vojtová Foto Café Buddha

19. 7. 2019