MBFW Berlin a MBPFW

lana-muelle-berlin-fashion-week-3

Módní spektrum doprovází různé výstavy a akce, které postupně získávají status téměř srovnatelný s Fashion Weekem, např. Premium Exhibitions, Panorama Berlin, Show & Order, SEEK nebo Selvedge Run. Dostat se na ně, není jednoduché. Např. na show NEONYT se přihlásilo 300 designérů, na shortlist bylo vybráno 90, nakonec bylo odprezentováno 40 návrhářů.

Mám za sebou přehlídku mladé berlínské značky LANA MUELLER, která se specializuje na dámskou módu, která jako by byla navrhována pro víly — lehounká, romantická, snová.

lana-muelle-berlin-fashion-week-5
 lana-muelle-berlin-fashion-week-7
 lana-muelle-berlin-fashion-week-8
lana-muelle-berlin-fashion-week
 lana-muelle-berlin-fashion-week-2
 lana-muelle-berlin-fashion-week-4
 lana-muelle-berlin-fashion-week-6
lana-muelle-berlin-fashion-week-10

Na další show jsem šla na jistotu. Poté, co se rozpadlo nadějné berlínské designer duo Augustine Teboul, otevřela Odely Teboul svoji vlastní značku LOU DE BÈTOLY. Hlasitý potlesk a neutuchající blesk fotoaparátů byl zaslouženou odměnou. Více info o Berlínskem fashionweeku najdete na webu: fashion-week-berlin.com… mimochodem stránka, která má za sezónu více než 500 tisíc kliků.

lou-de-betola-berlin-fashion-week-8
 lou-de-betola-berlin-fashion-week-7
 lou-de-betola-berlin-fashion-week-6
 lou-de-betola-berlin-fashion-week-9
lou-de-betola-berlin-fashion-week-10
lou-de-betola-berlin-fashion-week-3
 lou-de-betola-berlin-fashion-week-4
 lou-de-betola-berlin-fashion-week-2
lou-de-betola-berlin-fashion-week
 lou-de-betola-berlin-fashion-week-5

Vyznavači české módy se mohou těšit na pražský Fashion Week, který se uskuteční od 30. srpna do 6. září 2019 v barokním komplexu karlínské Invalidovny. Karlínský Fashion Temple bude hostit historicky největší počet designérů, včetně studentů tří českých vysokých škol oděvního designu a studentů prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University. Historicky poprvé v rámci MBPFW představí svou tvorbu oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová. Více info: www.mbpfw.com

mbpfw-la-formela-praha-moda

Text Danuše Siering Foto Danuše Siering, mbpfw

2. 7. 2019