Myšák

„Za každou dobrou cukrařinou stojí kvalitní surovina a lidský faktor,“ tvrdí Lukáš Pohl, který prý nevěří něčemu, co vypadá uniformně a evokuje strojovou práci. Je zastáncem té ruční. Každá surovina musí projít péčí lidí, které to baví. I na tom stojí úspěch znovuzrozené cukrárny Myšák.

Šéfkuchař a šéfcukrář v jednom Lukáš žil několik let v Americe, odkud si přivezl neocenitelné zkušenosti, ale také nesmírnou pokoru, která z něj navzdory velkému úspěchu vyzařuje. Jaký je vlastně takový nejspecifičtější čili signature zákusek Myšáka? Prý tak trochu každý. S každým si sehraný tým v otevřené kuchyni nějak hraje, přičemž respektuje jeho původní recepturu. Vždy k ní ale přidají něco navíc, osobitého či popírajícího standardní uvažování. Celkově se v Myšákovi snaží používat méně cukru a do korpusů méně mouky. „Dnešní trh si to žádá, navzdory tomu, že je za tím pravděpodobně opět byznys. Jsem postižený Amerikou, která mě naučila jej hledat opravdu za vším. Evropa je v tomto ohledu mnohem lidštější,“ uvádí Lukáš a dodává, že trendům vycházejí vstříc jen okrajově, například tím, že vyrábějí bezlepkový harlekýn.

Dlouhodobě má v cukrárně největší úspěch větrník. Novinkami jsou prodloužené servírované snídaně a výroba vlastních čokoládových dobrot. Legendární dodavatel čokolády Valrhona jim dokonce udělil roční exkluzivitu na Illanku z Peru. Nezapomeňte si do Myšáka dojít pro štědrovečerní dort – můžete vybírat mezi čokoládovým Macharovým dortem s karamelovo-čokoládovým krémem a kakaovým korpusem a dortem na motivy biskupského chlebíčku, který v sobě snoubí sušené ovoce, čokoládu a fascinující pomerančové tóny. Myšák je zkrátka místo, kde vám nemůže být jinak než sladce.

Více zde.

25. 1. 2020