Oliver Dunk: Německo míří k druhému lockdownu

Doufám, že si Merkel a spol. uvědomují, že následky by byly fatální. Obrovská vlna bankrotu, masová nezaměstnanost. Hluboký řez do odvětví hospodářství jako je kultura, cestovní ruch, gastronomie a také do života malého živnostníka na rohu.

Oliver Dunk, Schlager Radio B2.

Zákaz ubytování již nyní vede hoteliéry u Severního a Baltského moře nebo v Bavorském lese do ruin. To, co bylo po prvním lockdownu na jaře ztěžka znovu postaveno, bude zničeno. Mně známý hoteliér jen kvůli zrušení podzimních prázdnin ztratí kvůli stornu téměř půl milionu euro. Katastrofa pro něj jako podnikatele, ale také pro zaměstnance, které možná bude muset opět poslat na Kurzarbeit.

Kdo tomu má rozumět: Proč je na webových stránkách RKI (Robert Koch Institut) zveřejněno pouze číslo poměru testů a infekcí? Proč nevysvětlí, že infekce neznamená hned nemoc? Více než 90 procent lůžek intenzivní péče je volných. Úmrtnost v Německu v době korony není vyšší než obvykle.

Můj dojem: Ti, kdo jsou zodpovědní za politiku a správu, se bojí špatného rozhodnutí a raději vše zavřou. Zákaz vycházení v Berlíně je jen začátek.

Oprávněná pochybnost však zůstává: Škody pro ekonomiku a zdraví jednotlivců budou v druhém lockdownu rozhodně větší.

Vše vypnout ohrožuje vnitřní mír. Toho by si měl být každý vědom.

Dejte na sebe pozor.

Váš Oliver Dunk

10. 10. 2020