Oliver Dunk: Více či méně jasné zprávy od Merkelové a Södera

Pokud nedostaneme pandemii v Německu pod kontrolu, dojde k lockdownu. Zpochybňovat například četnost testů a zákaz ubytování je správné. Je však nejvyšší čas neustále nediskutovat o smyslu a nesmyslu opatření jako je maska, omezení kontaktů a vzdálenost. Je nejvyšší čas dodržovat pravidla. Egoismus je out!

Oliver Dunk, Schlager Radio B2.

Příklady z koronového hotspotu v Berlin-Neukölln, nikde v Německu není více nových infekcí: Jsou tam lidé, kteří si sundávají masky, když kýchají. Mladí lidé zde kašlou na nařízení. Setkávají se v parcích a oslavují. Několik kaváren a barů doposud ignorovalo zajistit seznam hostů, dodržovat vzdálenost a zákaz nočního vycházení, který se nyní změnil.

Motto: Nic není tak divoké!

Zásah veřejného pořádku a policie je svévolný, člověk se cítí zraněn ve své důstojnosti, stěžoval si arabský provozovatel jedné kavárny. Jeho obchod však již dříve byl znám nelegálním hazardem. Obrácený paralelní svět.

Co by měl konečně každý pochopit: Nemá smysl hrát rebela, když to se zemí jde z kopce. Tvrdohlavost a egoismus nejsou na místě. Každý, kdo nyní nedodržuje pokyny, jedná příliš hluboce asociálně, nesolidárně a sobecky.

Zůstaňte zdraví!

Váš Oliver Dunk

17. 10. 2020