Pro všechny milovníky pokojovek

plant-circle-berlin-pokojovky-nahled

The Botanical Room
U architektky Hanni Schermaul je i ten největší expert na rostliny ve správných rukách. Nejdříve na internetu, nyní i v obchůdku v Kreuzbergu, nabízí Hanni širokou škálu rostlin všeho druhu. Rozsah se neustále mění a překvapí i největší botaniky se stále novými druhy. K tomu nabídka ručně vyráběných květináčů, odborných knih a vybraných doplňků pro garden lovers.

botanical-room-berlin-pokojovky
pokojovky-berlin-botanical-kvetinace
botanical-room-pokojovky-berlin-2
botanical-room-pokojovky-berlin
botanical-room-berlin-pokojovky-3

www.thebotanicalroom.com

Plant Circle
V prodejně Moniky Kalinowské v Neukölnu najdeš mnohem větší výběr, než jen orchideje a fíkusy, které jsou všude. K tomu nabízí bohaté botanické zkušenosti, které předává dále například semináři na téma: „How NOT to kill your plants“. Dříve pracovala Monika jako videonovinářka. Poté, co si prošla burnout syndromem, se rozhodla přeorientovat a začala se věnovat výlučně kytkám. Dnes patří k berlínským květinovým oblíbencům a podařilo se jí kolem sebe utvořit mikrokosmos milovníků květin, kteří čekají na každou její novou řadu.

plant-circle-berlin-pokojovky-3
plant-circle-berlin-pokojovky-1
plant-circle-berlin-pokojovky-1

www.plantcircle.co

Königliche Gartenakademie
Kdo miluje květiny, tento prostor jen tak neopustí. Na místě, kde dříve stála Královská zahradní akademie, otevřela v roce 2008 své zahradnictví Gabriella Pape, návrhářka zahrad a autorka mnoha knih o květinách. Kromě vybraných a nevšedních rostlin do bytu, zahrady i na terasu zde najdeš pravidelné kurzy a velkou škálu zahradních doplňků. A když nic nepotrebuješ, zajdi si sem aspoň na procházku. Tolik relaxace a inspirace na jednom místě není běžné.

konigliche-berlin-pokojovky
konigliche-pokojovky-2

www.koenigliche-gartenakademie.de

Text Danuše Siering

12. 11. 2018