Udržitelnost ovládne letošní Mercedes-Benz Fashion Week

mbfw-odivi-tyden-mody-udrzitelne-1

Prestižní mezinárodní akce proběhne v termínu od 30. srpna do 6. září a dosud největší počet módních návrhářů na ni představí své vize na sezónu jaro/léto 2020. Organizátoři nezapomněli ani na prezentaci vysokých škol oděvního designu, ani na trendy, které otřásají současným módním světem.

mercedes-benz-prague-fashion-week
prague-fashion-weekend
mbpfw-prehlidka-2019

Čím víc se vše zrychluje, tím více se přirozeně objevují vyvažující tendence, většinou paradoxně v podobě „slow“ konceptů. To platí i v případě fashion a MBPFW si to moc dobře uvědomuje. Právě udržitelná móda s etickým rozměrem bude mít v rámci programu jedno z hlavních slov. „Přehlídkový blok s podtitulem Sustainable fashion se stane pravidelnou součástí programu,“ vysvětluje ředitel MBFPW Lukáš Loskot. První letošní „zelený“ blok naplní návrhářka Iva Burkertová se svou značkou ODIVI a návrhář Adam Kost. Už dávno neplatí, že jde jen o výsledek, ale čím dál tím více se návrháři soustředí na cestu k němu. Řeší a přemýšlí o dopadech své činnosti a také o formátech prezentace své kolekce. Rozhodně se můžeme těšit na řadu kreativních konceptů a překvapení.

mbpfw-odivi-udrzitelna-moda

ODIVI

odivi-udrzitelna-moda-mbpfw

ODIVI

udrzitelna-moda-adam-kost-mbpfw-2

ADAM KOST

adam-kost-udrzitelnost-mbpfw

ADAM KOST

udrzitelna-moda-adam-kost-mbpfw

ADAM KOST

Módní událost rozzáří jména, která nesmí chybět jako je Zuzana Kubíčková, Jan Černý, Dominika Kozáková, duo Laformela, Zoltán Tóth či Liběna Rochová, ale i řada nováčků a počínajících hvězdiček, kterým se možná díky MBPFW změní život. Akce je již tradičně spojena s řadou večírků, poctivou dávkou hudby, atraktivními pop-up koncepty útočící na všechny smysly, ale hlavně nekonečnými módními moly. A to doslova, protože letos vznikne přehlídkové molo, které bude za celou historii akce tím nejdelším.

prague-fashion-weekend-2019
tyden-mody-praha
mercedes-benz-fashion-weekend-praha

Změnou prošel i samotný vstupenkový systém, kdy lístky na stání na celý přehlídkový program nově nahradí vstupenky k sezení na jednotlivé přehlídkové bloky, vždy po 500 Kč. VIP vstupenky na kompletní program si můžete zakoupit za 12 000 Kč.

www.mbpfw.com

Text Barbora Vojtová

24. 7. 2019