WeTravel — Buenos Aires

Obrovská metropole znamenající v překladu 'dobrý vzduch', hlavní město Argentiny, a především naše čtyřdenní zastávka a poslední velké město před měsíčním dobrodružstvím v Patagonii.

Hned na úvod musím říct, že Buenos Aires bylo úžasné a že je tam naprosto všechno. Široké ulice, tisíce obchodů, bary a kavárny na každém rohu a davy lidí hromadící se jak v centru, tak mimo něj. Zajímavým faktem je, že kvůli prudké deflaci se kurs argentinských pesos propadl za poslední 3 roky
o 450 %, takže všechno bylo velice levné, což byla po Brazílii vítaná změna.

Hned první den jsme se omylem dostali do jakési obří demonstrace v centru, kterým je potřeba se při cestování maximálně vyhýbat (až později jsem zjistil, že šlo o protest proti zvyšování cen, což je přímý důsledek výše zmíněné deflace). Útočiště jsme pak našli na střeše 100 let staré modernistické budovy Palacio Barolo, kde byl krásný výhled na celé město, které je převážně tvořeno bílými či světlými budovami.

Druhý den jsem se šel projít do čtvrti Boca, kde sídlí asi nejznámější fotbalový klub Jižní Ameriky – Boca Juniors. Lidé tu fotbalem neskutečně žijí a domy poseté fotkami slavného Diega Maradony, který v klubu na začátku i na konci kariéry působil, nejsou ničím neobvyklým.

Celá čtvrť působila živě a barevně, procházku jsem zakončil návštěvou jediné pláže, která v Buenos Aires je. Čistota vody by si nezadala s Vltavou a cedule zakazující koupání kvůli kontaminaci dávala za pravdu, že Buenos není zrovna destinace pro milovníky ‚vylehávání u moře‘.

Ze zážitků, které stojí za zmínku bych jmenoval návštěvu tenisového turnaje ATP, účast na steakovém festivalu (vyzkoušel sem pravý argentinský půlkilový angus) nebo hraní kulečníku v podniku Los 36 Billares, kde se hraje kulečník od roku 1894. Ono ostatně celé centrum města působí dojmem, že se zde za posledních 100 let moc nezměnilo.

Na video z Buenos Aires se můžete podívat tady:

Jelikož Uruguay je z Buenos Aires, co by kamenem dohodil, rozhodli jsme se i my udělat jednodenní výlet a prozkoumat další jihoamerickou zemi. Pro náš výlet jsme si vybrali koloniální městečko, které se ukázalo jako dobrá volba – Colonia del Sacramento.

8. 3. 2020