WeTravel — Iguazu

Přiznám se, že přesto, že vodopády Iguazu, které leží na trojmezí Brazílie, Argentiny a Paraguaye, jsou největším vodopádovým systémem na světě a jedním z hlavních turistických cílů Brazílie, o jejich existenci jsem před rokem ještě nevěděl. Všichni známe Viktoriiny vodopády či ty Niagarské, ale je to právě Iguazu, které bych označil jako nejkrásnější, a především nejfotogeničtější vodopády světa.

V rámci úsporných opatření jsme ze São Paula volili nepřímý let přes město Curitiba, kde nás čekal více než 12hodinový přestup – bohužel v noci, tudíž jsme letiště ani neopouštěli. Odtud trval let do Iguazu necelých 90 minut a už z letadla byly nádherné vodopády vidět.

Turistická atrakce

O jak turistické a od ostatních brazilských měst odlišné místo se jedná, jsme zjistili hned po příletu do stejnojmenného třísettisícového města Foz do Iguazu. Taxikářka mluvící téměř perfektní angličtinou nám vyprávěla, že většina jejich zákazníků jsou turisté, kteří jezdí prakticky jen na trase letiště-centrum-vodopády, které jsou od města vzdálené cca 25 km.

Po ubytování v pěkném hostelu v centru města a následném odpočinku jsme ráno vyrazili směrem k vodopádům. Obrovský komplex vodopádů táhnoucí se několik kilometrů nám zabral celý den a na tomto místě bych za sebe nechal mluvit fotografie, protože jakákoliv slova jsou zde zbytečná.

Přes most do Paraguaye

Do odletu do naší další destinace zbývaly ještě dva dny a my jsme přemýšleli, jak tyto zbývající dny smysluplně využít. Přestože jsme to původně neměli v plánu, a přestože internetová fóra od toho spíše odrazovala, rozhodli jsme se navštívit paraguayské Ciudad del Este.

Je to druhé největší město Paraguaye, které slouží především k obchodu. K přechodu z Brazílie můžete využít most přes řeku Paraná, která tyto dvě jihoamerické země rozděluje. Imigrační procedury proběhly bez většího zádrhele a my se tak rychle dostali do druhé země. Naneštěstí jsme do města přijeli v neděli, takže všechny známé tržnice a obchody měly zavřeno a celé město působilo trochu jako město duchů. Přesto, nebo možná právě proto jsme se v něm cítili bezpečně, a kromě ochranky supermarketu se samopalem jsme nic zvláštního nezaznamenali. Udělali jsme alespoň dlouhou celodenní procházku a k večeru se přes stejný most vydali zpět do Brazílie.

Tři v jednom

Poslední den jsme se rozhodli dojít pěšky na tzv. „Marco das Três Fronteiras“, což je místo, ze kterého lze spatřit všechny tři země (Brazílii, Argentinu i Paraguay), přičemž státy od sebe dělí pouze řeka. Po tomto ojedinělém zážitku jsme se vydali směrem na letiště.

Video z vodopádů Iguazu:

Naše téměř třítýdenní brazilské dobrodružství tím bylo u konce. Brazílie byla nad očekávání skvělá, zajímavá a přátelská, ale už jsme se těšili na novou argentinskou výzvu. A proč nezačít rovnou místem nejznámějším – Buenos Aires.

1. 3. 2020