Zelený týden v Berlíně

Do 26. ledna probíhá v Berlíně již 85. ročník jednoho z nejdůležitějších potravinářských veletrhů na světě. Grüne Woche opět přichází se zajímavými trendy pro rok 2020, tak se podívejme, jaké nezvyklé inovace přináší na trh s potravinami start-upy.

Které z těchto produktů se prosadí a jak dlouho na trhu vydrží? To je jako loterie. V Německu se nachází v regálech supermarketů 170 000 druhů potravin, k tomu každý rok přichází 40 tisíc nových produktů, zároveň ale 40 tisíc z regálů zmizí. 

1. Nápoj z citrusových slupek

Čtyři studenti z Lemgo se zamýšleli nad tím, co se děje se všemi pomerančovými a citrónovými slupkami, které zůstanou z výroby džusů v barech a restauracích. Nyní z nich vyrábějí nápoj, kde nepoznáte, že je vlastně z odpadu. Více najdete zde.

2. Cereálie z banánových slupek

Ines Kutzli a Inna Zhuraviova zpracovávají přezrálé banány do cereálií. Získali již několik cen, ale chuť je trochu lepkavá. Na druhé straně lepší než vyhodit do kontejneru. Více informací zde

3. Zero-Waste pivo

Každý rok končí v Německu 2 milióny pečiva v kontejnerech.  Některé z nich nyní našly místo ve varném kotli. Daniel Anthes a Ralf Wagner jím nahradí třetinu sladu při výrobě piva. Pečivo předtím usuší a nasekají. Informace najdete zde.

4. Pitná voda s vůní

Tak tento nápad jsem opravdu ještě neslyšela. Zda nám potravina chutná nebo ne rozhoduje i náš nos; co nám nevoní, to nesníme. Toho využila Lena Jüngst, která kombinuje flašky s vodou s výměnnými voňavými uzávěry. Přesto, že se pije čistá voda, vzniká chuť, jako by byla s citrónem, pomerančem nebo broskví. Více na webu.

5. Maso na půlku

Rebel Meat vyvíjí ekologické masné výrobky pro gastronomii, které chutnají úplně jako maso. Ve skutečnosti však obsahují pouze 50 % masa – zbytek jsou vysoce kvalitní houby, proso a koření – 100% bio, regionální a bez přísad. Ohleduplným přístupem tak dávají příležitost ke snížení spotřeby masa, ale ne na úkor chuti. Více informací najdete zde.

6. Prášek na smažení

PAUDAR je rostlinný tuk na smažení v práškové formě. Minimalizuje spotřebu tuku, je vysoce zahřívatelný, přitom neprská a snadno se dávkuje. Prášek se skládá ze 100 % rostlinných surovin. Neobsahuje ztužené tuky ani transmastné kyseliny. Více informací na webu.

7. A nakonec příbor sníme

Start-up Kulero vyrábí jedlé příbory v různých příchutích. „Likvidaci“ příboru lze provést tím, že ho sníme. Výrobky se skládají z upečeného těsta z různých druhů obilné mouky, cizrny, soli a vody, jakož i kakaa, koření nebo bylin podle chuti. Lžíce vydrží v horké polévce po dobu 30 minut. 

20. 1. 2020