bowie-nahled

Berlínem po stopách Davida Bowieho

David Bowie kdysi popsal Berlí­n jako „největší kulturní extravaganci, jakou si člověk dokáže představit.“ I když zde strávil jen necelé tři roky, žije dědictví tohoto hudebního giganta ve měste doposud.

villa-jacobs-1

Tip pro milovníky vína a krásných zahrad

Jedna z nejkrásnější­ch staveb v Postupimi bude opět otevřena pro veřejnost!

bocci-nahled

Světelné instalace, které ti vyrazí dech

Kanadská designérská firma Bocci již deset let navrhuje naprosto jedinečné systémy osvětlení plné fantazie.

Inspirace z pražského Fashion Weeku

Street fashion z březnového Mercedes Benz Prague Fashion Week očima fotografa Kuby Ferance.

nan-goldin-nahled

Boj s drogami skrze umění

V USA zuří v současné době neuvěřitelná drogová epidemie. Jen v roce 2016 zemřelo přibližně 60 000 Američanů na důsledky předávkování léky obsahujícími opioidy nebo na léky proti bolesti jako je Oxycontin.

jake-galerie

Jaké berlínské galerie má v kalendáři Art Lover

Berlín je známý nejen svobodnou uměleckou komunitou a nezávislým stylem. Ale také vlastními pravidly. Město tak získalo daleko za hranicemi Německa pověst centra nekonformního umění.

botanicka-zahrada-5

Tisíc metrů potěšení pro milovníky rostlin

Když se země zazelená, tulipány se připraví na barevné vystoupení a květy magnolií praskají v poupětech, žádný „gardenlover“ už nemá doma posezení.

irving-penn-nahled

Fotograf s nezaměnitelným stylem na výstavě v Berlíně

Fotil 165 titulek na obálku magazínu Vogue. Diva Audrey Hepburn mu stála modelem, stejně jako umělci Pablo Picasso, Alfred Hitchcock, Salvador Dalí nebo ženy z kmene Tuaregu a muži z Papuya-Nové Guiney. Víte o koho se jedná?

jak-se-oblekaji-berlinane-nahled

Jak se oblékají Berlíňané

Berlín je jedním z naprosto nepředvídatelných, designově neřízených měst na světě. Značkou města nejsou drahé business obleky, je to nekomfortní móda, která neodpovídá žádnému konkretnímu trendu. A jak teda vypadá?

obchody-bez-obalu

Budoucnost bez jednorázových obalů

Každý Němec produkuje 250 kg odpadu ročně. Když před dvěma lety vymyslela Milena Glimbowski vlastní system, jak produkci odpadu snížit, podařilo se jí během pár měsíců sesbírat přes crowdfounding 100 tisíc euro na založení obchodu.

berlin-cestovatelsky-veletrh

Do Berlína se sjíždějí milovníci cestování

V Berlíně právě probíhá největší cestovatelský veletrh na světě — ITB, v rámci veletrhu stojí za návštěvu zejména Berlin Travel Festival, který se běžným akcím zcela vymyká.

jak-se-stat-berlinanem

Jak se stát Berlíňanem (aspoň na chvíli)

Základní desatero pravidel, kterými se řídit, pokud chceš v Berlíně alespoň trochu zapadnout.

outlet-na-jidlo

Berlín může nakupovat v prvním Food Outletu

Ovoce, zelenina, sušenky, chléb, nápoje — na první pohled vše normální. A přesto se od potravin v jiném obchodě liší — všechny by skončily v koši, protože jsou příliš malé, příliš křivé, příliš staré nebo jen jiné, a tak nejsou vhodné do regálu.

mechovy-interier-2.2

I v interiéru se můžeš cítit jako v lese

Ekologické zařízení bytu mělo doposud jediného společného jmenovatele — dřevo. Existuje ale mnohem více možností, jak se přírodě přiblížit i doma.

jubi-veletrh

Kde získat cenné rady pro zahraniční studium?

Víš, kolik stojí vysoká škola v USA, Kanadě, na Novém Zélandu nebo ve Velké Británii? Co jsou kritéria pro dobrou jazykovou skolu? Jak musíš být starý pro pobyt Work & Travel v Austrálii? Jsou lepší praxe v zahraničí nebo raději pracovat jako Au-Pair?

bof-nahled

Street fashion z českých ulic má svou knihu

Unikátní fotografická publikace Because Of Fashion není pouhým souborem fotek a citátů. A není ani knihou celebrit. Je to kniha těch, kteří svým stylem ovlivňují ostatní a styl sami vytváří.

bikiniberlin-nahled

Klub, který stojí za návštěvu

„Eight Oh Eight“ nebo-li  „808“ přímo vedle oblíbeného hotelu „25 hours“ je součástí uskupení Bikini Berlin a nadchne svou osobitou atmosférou. Klub je na ploše 500 qm rozdělen na barovou, taneční a klubovou část. Název je odvozen od Drum Machine Roland TR 808 — jednoho z nejoblíbenějších bubnových syntetázorů všech dob.

eatberlin-hlavni

Kulinářský ohňostroj v Berlíně

Od 23. 2. až do 4. 3. 2018, zažije Berlín opět kulinářský ohňostroj. 10 dní se ponese město v náladě Eat!Berlin — 50 akcí s 60 kuchaři a kuchařkami, kteří dohromady již „uvařili“ přes 100 kuchařských čepic, 30 Michellinských hvězd a téměř 500 bodů v Gault & Millau.

hrinova hlavni

Secret Shopping Serial — Michaela Hriňová

Na jedné straně nadčasovost, jasný rukopis a individualita, na druhé straně vnímání Zeitgeistu a současnost designu jako nositele zprávy své doby.

oderberger náhled

Boutique Hotel Oderberger s historií

Ulice Oderberger v Prenzlauer Berg je velmi živá. Při její návštěvě narazíte na spousty cizinců, mladé umělce a kreativce.