Kvalitní umění je neoddělitelnou součástí architektury

Kvalitní umění  je neoddělitelnou součástí architektury, kde by tyto dva elementy měly existovat ve vzájemné symbióze a výrazové jednotě. Je důležité, aby autoři vyznávali stejnou výtvarnou hodnotu a mohli se vzájemně doplňovat.

umeni-v-architekture

Jedna taková spolupráce vznikla při realizaci domu podle návrhu Evy Jiřičné v Bubenči. Podílel se na ní také architekt Braňo Krümmer z Pure line design, který při realizacích interiérů spolupracuje s umělci velmi často. Vždy podle jeho slov záleží na konkrétním investorovi, pro kterého prostor vytváří, na jeho představách a preferencích v oblasti umění. Výsledná realizace by měla odrážet symbiózu všech, kteří se na zadání podílejí. Pro interiér v Bubenči se investor rozhodl pro přenesení fotografie na velkoformátovou tapetu od vizuální umělkyně Karin Zadrick, která ve své tvorbě nejčastěji popisuje svým osobitým způsobem svět krajiny, přírody. V tomto případě umění nejen dotvořilo prostor, ale stalo se tak jeho dominantním prvkem.

Jeden z návrhů interieru projektu V Sadech s tapetou vizuální umělkyně Karin Zadrick

Text Karin Zadrick

6. 5. 2019

Novinky z Prahy a Berlína na tvůj e-mail?
Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti BLACK SWAN MEDIA, s.r.o.