V Praze se otevírá unikátní prostor Minimum waste

Sloužit má zejména k popularizaci odpovědného životního stylu. Stojí za ním česká společnost MIWA, která má za cíl ve spolupráci s dalšími zejména technologickými společnostmi do budoucna vybudovat platformu pro podporu prevence odpadu a pomoci i dalším enviromentálně prospěšným aktivitám.

MINIMUMWASTEPRAGUE-miwa

MIWA, vítěz prestižní a mezinárodní soutěže Innovation prize pořádané  Nadací Ellen MacArthur, přináší nový systém distribuce a prodeje produktů založený na opakovaně použitelných kapslích a modulárních skladových a prodejních jednotkách v obchodech. Prostřednictvím unikátní technologie a procesního systému MIWA zajišťuje bezodpadovou cestu zboží od výrobce do prodejen a umožňuje pohodlný a hygienický prodej a nákup zboží bez obalu.

bulk modular system (1)
minimum-waste-miwa-3

Prostor Minimum waste bude sloužit k ukázkám systému MIWA i ostatních progresivních technologií z oblasti cirkulární ekonomiky. Poprvé si nový způsob nakupování můžete vyzkoušet přímo na místě.  K zhlédnutí budou také autorské edukační instalace na téma odpad a jeho prevence.

Ve spojení s předními českými a světovými osobnostmi se bude v průběhu následujících měsíců rozvíjet program panelů, seminářů, eventů a kulatých stolů k tématům prevence vzniku odpadů a odpovědného životního stylu.

Edukativní instalace a prezentace současných technologických inovací společně s představením ambasadorů Minimum waste budou probíhat jak pro náhodné příchozí tak i organizované skupiny, školy a další instituce.

miwa-minimum-waste

www.minimumwaste.eu

8. 10. 2018

Novinky z Prahy a Berlína na tvůj e-mail?
Odesláním osobních údajů dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů pro potřeby marketingových aktivit společnosti BLACK SWAN MEDIA, s.r.o.